NOrbertovské NOvinky 1. 2013/2014

2.9.2013 -

Vážení rodiče,
rádi bychom vás i vaše děti přivítali v novém školním roce 2013/2014 a doufáme, že bude minimálně tak úspěšný jako rok minulý.

Od 1.září došlo k několika změnám třídních učitelů. Pí učitelky J. Sochůrková a E. Haubertová se vrátily do prvních tříd. Třídním učitelem ve 3.A se stal pan učitel J. Bartůšek a třídní ve 3.B pí učitelka Z. Blihárová. Protože se pan učitel V. Skřepský rozloučil se svými žáky v 9.třídě, je třídním učitelem 6.A. Ostatní učitelé pokračují ve svých třídách.

Ráda bych krátce zhodnotila minulý školní rok. Naše škola se úspěšně zapojila do několika charitativních akcí – spolupracovala s Diakonií Broumov, uspořádala sbírku oblečení a hraček pro FN Motol, naši žáci vystoupili se svým pásmem např. v Pečovatelském domově na Praze 3 nebo v ÚVN na Oddělení sociální péče, družina se zapojila do akcí organizace Člověk v tísni. Všem rodičům, kteří přispěli do charitativních sbírek, ještě jednou děkujeme. V této činnosti hodláme pokračovat i v letošním školním roce a opět se spoléháme na vaši spolupráci.

Pro žáky naší školy jsme zorganizovali několik zájezdů do ciziny – do Salzburgu (Rakousko) a do Torquay (Velká Británie) s výukou cizího jazyka a pak sportovní do rakouských Alp. Tyto zájezdy jsme připravili (do Salzburgu) nebo připravujeme (do Skotska a lyžování v Alpách) i v letošním školním roce. Na zájezd do Rakouska s výukou německého jazyka odjíždí s pí učitelkou S. Rychtářovou koncem září 30 dětí, zájezd do Skotska (Edinburgu) je naplánován na konec května a zájemci se budou moci přihlásit po rozdání přihlášek u pí učitelky J. Jůzkové.
Zcela výjimečně se nám podařilo domluvit několik velmi zajímavých přednášek pro žáky 9.tříd. První přednáška se uskutečnila s pí Marešovou, jednou z tzv. „Wintonových dětí“. Její vzpomínky se týkaly odjezdu z Protektorátu Čechy a Morava, opuštění rodiny a života v Anglii v době 2. světové války. Další beseda se uskutečnila s účastnicí odboje za 2. světové války, která strávila několik let v Terezíně. Obě besedy byly velmi zajímavé a pro žáky přínosné.

Během školního roku se naši žáci zúčastnili mnoha soutěží – sportovních, vědomostních i uměleckých. V některých se umístili velmi dobře (např. v Dopravní soutěži mladých cyklistů jsme obsadili v krajském kole výborné 1. místo, v soutěži Čtení mě baví získalo v obvodním kole družstvo žáků 8. a 9. tříd též 1. místo), v některých jsme uspěli méně. Žáci 8. a 9. třídy se zapojili do soutěže krátkých filmů – Antifetfest, škola se zúčastnila soutěže o nejkrásnější vánoční stromek na Praze 6 (účast v příštím ročníku zvažujeme, protože hlasování nebylo podle nás zcela regulérní), výtvarné práce našich žáků byly vystaveny v Galerii Chodník.

Naše škola se také zapojila ve spolupráci s MČ Praha 6 do projektu Bezpečně on-line. V rámci tohoto projektu, který se týkal kyberšikany a jiných nebezpečí, se kterými se děti na internetu mohou setkat, absolvovali odborné přednášky žáci a učitelé naší školy. Uskutečnila se i jedna přednáška pro zájemce z řad rodičů. Všechny přednášky byly vedeny odborníky.

Během letních měsíců byla vybudována před školou tzv. zelená učebna, ve které se budou učit děti přírodovědu, vlastivědu, přírodopis, ale i např. výtvarnou výchovu, pracovní činnosti. Učebna je navržena pro 24 žáků. Okolo učebny bylo vysázeno mnoho nových stromů a keřů, o které se budou starat žáci naší školy. Zelená učebna mohla vzniknout i díky grantu MČ Praha 6.

O akcích, které škola bude pořádat, o termínech třídních schůzek i pedagogických rad, vás budeme pravidelně informovat na webových stránkách naší školy nebo prostřednictvím žákovských knížek vašich dětí.

V Praze dne 2.9.2013

Mgr.K Čermáková, ředitelka