Změna v testování od 17. 1.

13.1.2022 - Zuzana Schäfferová

Na nastavení dosavadního režimu, podle kterého se již testování nyní provádí, se nic nemění. Podle původního plánu se mění pouze frekvence testování od 17. 1. 2022 na 1krát týdně, a to vždy v pondělí. Testují se všichni bez ohledu na to, zda jsou plně očkovaní nebo zda prodělali v posledních 180 dnech onemocnění covid-19.

Není-li žák přítomen, otestuje se v první den své přítomnosti ve škole.

V případě pozitivního antigenního testu musí žák opustit školu a podrobit se konfirmačnímu PCR testu. V případě, že je konfirmační PCR test pozitivní, je zákonný zástupce povinen toto nahlásit škole, která až v návaznosti na to v součinnosti s KHS provede trasování rizikových kontaktů splňujících podmínky vyplývající z metodického pokynu hlavní hygieničky.