Změna testování od 19. 2.

14.2.2022 - Zuzana Schäfferová

Vážení rodiče,

od 19. 2. 2022 se mění některá nařízení ohledně testování. Plné znění této informace z MŠMT najdete zde.

Ve stručnosti je to následující:

• Účast na sportovních a kulturních aktivitách se zvyšuje na 500 osob.
  • Na sportovních akcích, výletech, lyžařských kurzech, dnech otevřených dveří není nutné dokládat očkování, prodělanou nemoc nebo platný PCR test.
  • Provoz školní jídelny je zcela bez omezení (není již omezen počet osob u stolu).
  • Od 19. 2. 2022 se již nebudou ve školách testovat žáci ani zaměstnanci.
  • Povinnost školy informovat KHS o pozitivním testu žáka se ruší a školy KHS nekontaktují.
  • Zákonní zástupci již nejsou povinni nahlašovat škole pozitivní PCR test.
  • Stále platí, že v případě, že dítě nebo žák vykazuje příznaky akutního onemocnění, nemůže jej škola vpustit do výuky.
  • Nadále však bude platit dosavadní mimořádné opatření k povinnému nošení ochranného prostředku k zakrytí úst a nosu.

K. Čermáková