Ukrajinské děti

29.3.2022 - Zuzana Schäfferová

Každým dnem přibývají dotazy ohledně přijímání dětí z Ukrajiny na ZŠ Norbertov. Bohužel musím všem zájemcům odpovídat, že kapacita naší školy je naplněná. Momentálně nepřijímáme vůbec žádné další děti – ani české, ani cizince.

Všechny žádosti eviduji, abych při uvolnění místa nebo při případném navýšení kapacity mohla kontaktovat zájemce o přijetí.

Pokud se Vám zatím nepodařilo dítě z Ukrajiny zapsat do žádné základní školy, zaregistrujte jej na webu MČ Prahy 6 v sekci Jak do školy – Registrace ukrajinských dětí. Městská část se průběžně snaží hledat místa v základních školách ve svém obvodu.

"Zvláštní zápis" , který je určen výhradně pro Ukrajince, proběhne v červnu, přesný termín bude upřesněn. (Tento "zvláštní zápis" je určen pro osoby, kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině a bylo jim uděleno vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem strpění pobytu.)

Zápis 26. a 27. 4. je  pouze pro budoucí prvňáky.

Děkuji za pochopení

K. Čermáková

Українські діти!
Кожен день прибуває багато запитань, в зв'язку з прийняттям дітей з України до початкової школи Норбертов. Нажаль ми змушені всім бажаючим відповідати, що місткість нашої школи є наповнена. На даний момент взагалі неприймаємо інші діти - ні чеські, ні іноземні.

Всі заяви записуємо і зберігаємо, щоб при звільненні місця, або при збільшенні місткості, могли звязатись з заявником.

Якщо Вам невдалося дитину з України записати до жодної школи, зарегіструйтесь на сторінках місцевого району Праги 6 (MČ PRAHY 6) в розділі : Jak do školy - Registrace ukrajinských dětí.( Як до школи - Регістрація українських дітей). Міський район триває на пошуку місць в початкових школах свого району.

"Спеціальний запис", який є визначений виключно для українців, пройде в червні, буде вказана точна дата.
( Цей" спеціальний запис" призначений для осіб, яким була надана тимчасова допомога в зв'язку з війною на Україні і була їм надана віза на проживання над 90 днів з метою терпіння перебування.)

Реєстрація 26. І 27.4. є тільки для майбутніх першокласників.
Дякую за розуміння
К. Чермакова