Medvídci

III. oddělení

Vychovatelka: Monika Kuchtová, Dis.

Měsíční plán školní družiny

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

DUBEN

• V dubnu si vyrobíme obal na knížku, kterou si vezmeme v květnu s sebou na plavání.
  • Nástěnku v šatně vyzdobíme obrázky čarodějnic.
  • Na konci dubna si společně s rodiči užijeme akci Čarodějnice.
  • Při společném čtení dočteme knížku Paní Láryfáry od Betty Mac Donaldové.
  • Sportovat budeme na hřišti i na zahradě, zahrajeme si míčové hry. Budeme pokračovat v pěstování rostlinek na našem záhonku.

BŘEZEN

• V březnu budeme tvořit, vyrábět výrobky s jarní, velikonoční tématikou.
  • Připomeneme si velikonoční zvyky a tradice.
  • Při společném čtení budeme pokračovat v četbě knížky Paní Láryfáry
    od Betty Mac Donaldové.
  • Zúčastníme se workshopu o dentální hygieně. Dozvíme se spoustu zajímavostí o zdravých zubech a péči o ně.

ÚNOR

• V únoru budeme vyrábět dárek, který darujeme 14. 2. na Valentýna.
  • Nástěnku v šatně vyzdobíme veselými obrázky s masopustní tématikou.
  • Připravíme si masky na karneval.
  • Začteme se do knížky Paní Láryfáry, kterou napsala Betty McDonaldová.
  • Sportovat budeme na hřišti a zahradě. Zahrajeme si míčové a kolektivní hry. Bude-li sníh, budeme se koulovat a bobovat.

LEDEN

• Na začátku ledna si budeme vyprávět zážitky z Vánoc, připomeneme si Tři krále. Budeme luštit křížovky a hádanky, hrát si s novými hračkami a stavebnicemi.
    Zaměříme se na trénování zavazování tkaniček.
  • Sportovat budeme na hřišti i na zahradě.
  • Bude-li sníh, budeme se i koulovat a bobovat.
  • Číst budeme dětské časopisy.

PROSINEC

• V prosinci si vyrobíme různé vánoční dekorace a vyzdobíme si třídu i nástěnku.
  • Pro společné čtení si vybereme vánoční příběhy a pohádky.
  • Připomeneme si adventní a vánoční tradice, zvyky.
  • Když nám bude přát počasí a bude sníh, postavíme si sněhuláka a užijeme si zimní radovánky – sáňkování a bobování.

• V listopadu začneme číst novou knížku Boříkovy lapálie od Vojtěcha Steklače.
  • Pustíme se do tvoření výrobků na adventní odpoledne. Při tom si procvičíme navlékání nitě do jehly a zdokonalíme se v ručním šití. Náš výrobek bude voňavý a zároveň praktický.
  • Když nám bude přát počasí, půjdeme na školní hřiště a zahrajeme si kolektivní hry. Při deštivých dnech budeme hrát hry ve třídě, stavět ze stavebnic věže, lodě, auta…

ŘÍJEN

• V říjnu budeme tvořit z podzimních přírodnin. Vyzdobíme si třídu i nástěnku.
  • Část odpoledne budeme trávit na školním hřišti.  Při míčových hrách budeme rozvíjet hrubou motoriku. Budeme trénovat skákání přes švihadlo.  Náš záhonek na školní zahradě připravíme na zimu.
  • Budeme pokračovat ve čtení knížky od Ladislava Špačka Dědečku, už chodím do školy.

ZÁŘÍ

• Na začátku září si i ve školní družině zopakujeme školní řád a sepíšeme pravidla našeho oddělení.
  • Pokud nám bude přát počasí, budeme chodit na školní hřiště a hrát míčové a kolektivní hry.
  • Jako výtvarnou činnost si zvolíme výrobu koláže „Moje prázdniny.“
  • Ve škole si budeme číst knížku Dědečku, vyprávěj. Na konci září si připomeneme státní svátek 28. září – Den české státnosti.