Krtečci

Měsíční plán školní družiny

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

DUBEN

• V dubnu nás čeká spousta zábavného vyrábění, vyměníme obrázky v šatně, nakreslíme si obrázky na jarní téma a připravíme si další dekorace.
  • Při hezkém počasí budeme chodit na školní hřiště, zahrajeme si hry s míčem. Když bude špatné počasí, budeme si hrát v družině s legem, s kostkami, nebo na rodinu a školu.
  • Budeme číst knížku Dobrodružství pana Kolečka a komiksy pro děti.
  • Při pobytu ve třídě nezapomeneme ani zařadit hry rozvíjející paměť. Budeme se těšit na tradiční školní akci Čarodějnice.

BŘEZEN

• Tento měsíc si ušijeme z filcu velikonočního králíka a vyrobíme kuřátka.
  • Nakreslíme si obrázky na velikonoční téma, připravíme různé velikonoční dekorace a nachystáme nové obrázky na nástěnku.
  • Při hezkém počasí budeme chodit na hřiště a zahrajeme si různé hry
    s míčem. Když ale bude špatné počasí, budeme si hrát ve třídě s Legem, kostkami, nebo na školu a na rodinu.
  • Číst budeme knížku na přání dětí a budeme si prohlížet dětské časopisy.

ÚNOR

• V únoru budeme vyrábět spoustu zábavného ke svátku sv. Valentýna a povíme si o postavě svatého Valentýna. Vyrobíme si obrázky na nástěnku ve vestibulu a také si připravíme škrabošky na karneval.
  • Když bude špatné počasí, tak si zahrajeme didaktické hry, hry procvičující hmat a paměť a hry na rozvoj pravolevé orientace.
  • Za hezkého počasí budeme chodit ven na zahradu a školní hřiště, na procházky a zahrajeme si míčové hry podle přání dětí.
  • V únoru si budeme číst pohádky o zvířátkách.
  • Povíme si, co budeme dělat o jarních prázdninách.

LEDEN

• V lednu si budeme vyprávět o vánočních prázdninách, o tom jak děti oslavily Vánoce, jaké dostaly dárečky a popovídáme si o svátku Tří králů.
  • Zahrajeme si nové společenské hry, hry rozvíjející paměť a komunikaci. Namalujeme obrázky se zimními motivy, poslechneme si relaxační hudbu, zahrajeme si didaktické hry, pohrajeme si s legem a s kostkami.
  • Zopakujeme si pravidla chování v budově i na hřišti, procházkách, pravidla bezpečnosti i slušného chování.
  • Vyrobíme si peněženku – šití z filcu.
  • Budeme si číst nové knížky plné fantazie a dobrodružství.
  • Když bude hezké zimní počasí, budeme chodit na vycházky a bude-li sníh, budeme se koulovat.

PROSINEC

• V prosinci budeme číst vánoční příběhy, povídat si o vánočních svátcích, zvycích a tradicích.
  • Vyrobíme si obrázky na nástěnku ve vestibulu, budeme šít z filcu a vyrobíme malé dárečky pro rodiče k vánočním svátkům.
  • Budeme chodit sportovat ven na hřiště a zahradu.
  • Při špatném počasí budeme hrát hry zaměřené na rozvoj paměti.
  • Zazpíváme si vánoční koledy a ozdobíme třídu.
  • Budeme také pokračovat ve čtení knížek.

• V listopadu budeme při hezkém počasí chodit ven na hřiště a zahradu.
  • Při špatném počasí budeme hrát hry zaměřené na rozvoj sluchového a zrakového vnímání, orientace v prostoru a posilování paměti. Také budeme hrát deskové hry, stavět si z Lega, luštit kvízy, hádat hádanky.
  • Budeme pokračovat v šití z látek, připravíme si sáčky – pytlíky na cokoliv. Zdokonalíme se v šití bavlnkou a v našívání knoflíků.
  • Popovídáme si o Helloweenu a o českém svátku – Památce zesnulých.
  • Ze čtení na pokračování si tentokrát přečteme knížku Králík Fiala od autorů Ivana Binara a Evy Sýkorové - Pekárkové. S králíkem budeme prožívat různá dobrodružství.

ŘÍJEN

• V říjnu budeme sbírat šišky, kaštany a v rámci výtvarné činnosti z nich budeme vyrábět různá zvířátka nebo postavičky.
  • Na vycházkách budeme pozorovat přírodu a ukazovat si druhy stromů a jejich plody.
  • Budeme se věnovat sportovní činnosti na hřišti a zahradě.
  • Při nepříznivém počasí budeme ve třídě hrát deskové hry a stavět si z lega, budeme hrát hry zaměřené na orientaci v prostoru.
  • Jako přípravu na vyučování si zvolíme četbu různých dětských časopisů a pohádek. Procvičíme se ve vyprávění příběhů a recitaci básniček s podzimní tématikou.

ZÁŘÍ

• V září budeme hrát seznamovací hry, seznámíme se s řádem školní družiny, zahrajeme si hry zaměřené na rozvoj paměti, zrakové a sluchové vnímání a popovídáme si o letních prázdninách.
  • Nezapomeneme na pravidla bezpečného chování dětí v silničním provozu a zároveň procvičíme orientaci (levá, pravá strana).
  • Vyrobíme si obrázky na nástěnku ve vestibulu, budeme tvořit výrobky z papírů, vyrobíme si Krtečka z papíru, procvičíme si prstíky při kreslení a stříhání.
  • Budeme chodit sportovat ven na školní hřiště a zahradu. Když bude špatné počasí, budeme hrát stolní hry a stavět si z Lega a kostek.
  • Číst si budeme pohádky o zvířátkách.