Zahájení výuky od 3. 5. 2021

30.4.2021 -
Vážení rodiče,
od 3. 5. 2021 bude zahájena výuka všech ročníků ZŠ Norbertov v rotačním režimu.

Sudý týden (od 3. 5.) 1.B, 2.A, 2.B, 4.A, 4.B, 6.A, 7.A, 8.A
Lichý týden (od 10. 5.) 1.A, 3.A, 3.B, 5.A, 5.B, 6.B, 7.B, 9.A

Jednotlivé třídy se mohou dělit na skupiny, ale nemohou se slučovat.

Třída, která v daném týdnu nemá prezenční výuku, se vzdělává distančně dle dosavadního online rozvrhu.
Žáci jsou povinni nosit alespoň chirurgické roušky po celou dobu pobytu ve škole (včetně družiny). Prosíme, vybavte děti do školy alespoň dvěma rouškami nebo respirátory v sáčcích.
Je zakázaný zpěv, povoleny jsou sportovní aktivity konané venku (při TV venku není nutná ochrana dýchacích cest).

Školní jídelna je nadále v provozu, žáci nejsou přihlášení na oběd. V případě zájmu musíte své dítě na oběd individuálně přihlásit. Žáci na distanční výuce si mohou vyzvedávat obědy do jídlonosičů v čase 12.30 – 14.00 hodin.

Aby se neshromažďovali před školou všichni žáci najednou, budou vstupovat do šaten s časovým odstupem:

Sudý týden: 7:40h   2.A, 2.B a 6.A  Lichý týden:  7:40h   3.A, 3.B a 6.B
  7:50h   4.A, 4.B a 7.A    7:50h   5.A, 5.B a 7.B
  8:00h   1.B a 8.A    8:00h  1.A a 9.A

TESTOVÁNÍ:
Žáci 1. stupně budou testováni 1 x týdně v pondělí. Žáci 2. stupně budou testováni 2x týdně v pondělí a ve čtvrtek. Testovat se bude Ag testy (neinvazivní), tzv. samoodběrem. Nebude-li dítě přítomno v den testování, provede se test bezprostředně po jeho nástupu do školy.
Škola nevystavuje potvrzení o negativním výsledku testů žáků pro účely služeb (např. kadeřnictví) nebo amatérského sportu. Tuto skutečnost doloží zákonný zástupce čestným prohlášením.
Testování bude probíhat v kmenové učebně za přítomnosti vyučujícího první vyučující hodiny (a dalšího pedagogického zaměstnance na 1. st.), není nutná asistence zdravotnického personálu.

Testování se neprovádí u žáků, kteří doloží negativní výsledek RT- PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu provedený na odběrovém místě, který není starší 48 hodin.
Netestuje se žák, který prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní.

Testování bude probíhat pravidelně v pondělí a ve čtvrtek. V případě, že žák přijde do školy později nebo v jiný vyučující den, bude bezprostředně po příchodu testován.
Škola je povinna izolovat žáka, který vykazuje známky akutního onemocnění nebo který má pozitivní test na COVID -19 od ostatních žáků, a zajistit pro něj dohled. V těchto případech budete vyzváni školou k bezodkladnému vyzvednutí dítěte. Je nutné neprodleně telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu. Žákovi s alergickými příznaky je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li rodič, že dítě netrpí infekční nemocí (potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost).

Všechny rodiče prosím, aby společně se svými dětmi zhlédli instruktážní video, které děti zbaví strachu z testování. Díky videu jim můžete pomoci nacvičit odebírání vzorku.
Určitě se nám společně podaří zajistit zdárný návrat vašich dětí do školy.
V případě obav z návratu dětí do školy kontaktujte třídního učitele nebo vedení školy.
O dalších případných změnách budete informováni mailem a na webu školy.
Veškeré manuály, mimořádná opatření a metodická doporučení najdete na stránkách MŠMT ČR.

30. 4. 2021
K. Čermáková, ředitelka školy