Družinový výlet za tradičními masopustními tradicemi

1.3.2016 -
Družinový výlet za tradičními masopustními tradicemi

V pátek 19. února 2016 vyrazila družina „Krtečků“ a „Papoušků“ na výlet do Čechovy stodoly v Bukové u Příbrami na výstavu zaměřenou na tradice masopustu.
   Naučnou a zábavnou výstavou nás provedla paní řeznice a seznámila nás s masopustními zvyky. Dozvěděli jsme se o masopustních průvodech a řazení masek v nich, o pravých domácích zabijačkách. V dílničce jsme si vyrobili masopustní masku.
   Nakonec se děti proběhly po místní zahradě. Počasí nám příliš nepřálo, nebylo teplo. Těšili jsme se do vyhřátého autobusu, který nás bezpečně dovezl zpět ke škole.
Markéta a Jana (vychovatelky)

Fotogalerie >>>