Vynikající učitel

26.9.2022 - Zuzana Schäfferová
Vynikající učitel

Paní učitelka Mgr. Zita Blihárová pracuje na naší škole od roku 2001 jako vychovatelka ŠD a od roku 2002 jako učitelka 1. stupně.

V letošním školním roce je třídní 5. B.  Své žáky systematicky sleduje a hodnotí jejich vývoj, vytváří vhodné podmínky pro rozvoj jejich osobnosti, sleduje vztahy ve třídě, věnuje individuální pozornost dětem ohroženým školním neúspěchem. S rodiči komunikuje aktivně, ochotně a často, což velmi oceňují. Váží si jí hlavně pro její důslednost, zájem o každé konkrétní dítě a připravenost pomáhat i ve svém volném čase.

V letošním školním roce vede paní učitelka pro žáky 5. a 7. tříd kroužek Doučování z matematiky, o který je velký zájem. Žáci mají ve velké oblibě také její hodiny PVD (vaření) a TV. Paní učitelka Blihárová v minulosti získala 1. místo ve čtyřhře na mezinárodním turnaji ve stolním tenise a nadchla pro tento sport mnoho našich žáků. Odpoledne vede dva kroužky stolního tenisu.

Pod jejím vedením se naši žáci zúčastňují matematických soutěží a dosahují velmi dobrých výsledků.

Mnoho let paní učitelka vede FKSP, organizuje neformální setkávání zaměstnanců, vánoční posezení s bývalými zaměstnanci školy (důchodci).

Paní učitelku Mgr. Zitu Blihárovou navrhli na ocenění pedagogičtí pracovníci Základní školy Norbertov – a to zejména pro její profesionální přístup, pracovitost, ochotu pomáhat, bezkonfliktní povahu a smysl pro humor.