Výlet Botanicus Ostrá u Lysé nad Labem

1.7.2023 - Jitka Schwarzová
Výlet Botanicus Ostrá u Lysé nad Labem
K závěru letošního školního roku se děti z 1. B a 5. A vydaly do osady v Ostré. Zde si prohlédly malé starobylé městečko a nejen to. Za pár grošů si mohly vyzkoušet různá tradiční řemesla jako např. knihtisk, výrobu keramiky, mýdla, papíru, svíček, loutek, lněného provazu, košíků... Zlatokopové se učili rýžovat zlato, odvážní stříleli z luku, někteří razili mince. Hladoví ochutnávali pokrmy v hodovní síni, kde se vaří a peče výhradně z místních kvalitních surovin. Nakonec si ti nejzdatnější, takže všichni, vyzkoušeli cestu labyrintem.
Výlet byl příjemný i poučný a všem doporučujeme toto místo navštívit.