Slavnostní uvedení do říše čtenářů

12.1.2024 - Jitka Schwarzová
Slavnostní uvedení do říše čtenářů

Naši nejmenší školáci z 1. A a 1. B navštívili v pátek 5. 1. nově otevřenou knihovnu na Petřinách. Nejdříve si prohlédli zcela nové moderní prostory knihovny, probrali s paní knihovnicí smysl, uspořádání a pravidla knihovny a pak je čekalo veliké překvapení - byli mnichem slavnostně uvedeni do říše čtenářů. Pohovořili společně o čem knihy mohou vyprávět, co lidem mohou přinášet a jako dárek dostal každý žáček svůj Slabikář. Vsichni mnichovi slibili, že se budou snažit naučit číst, aby mohli být rytířem Kaňkou v květnu pasováni na čtenáře. Tak jim držme pěsti, ať se to všem podaří!