Prvorepubliková trafika

4.9.2022 - Zuzana Schäfferová
Prvorepubliková trafika

V pátek 2. 9. 2022 byla slavnostně otevřena trafika, která stojí na rohu školního pozemku. Místní nadšenci a milovníci Střešovic se rozhodli tento drobný architektonický klenot zachránit. Provedli úklid, nejnutnější opravu a uspořádali krásnou pouliční slavnost s občerstvením a hudbou. Smyslem této slavnosti bylo upozornit na zajímavou stavbu a vzbudit o ni zájem. To se podařilo, přišli vzácní hosté, pamětníci, žáci naší školy i náhodní kolemjdoucí a nešetřili vzpomínkami a slovy chvály. Jsme moc rádi, že trafika bude opět ozdobou - nikoliv ostudou. ZŠ Norbertov ji bude ráda využívat při jednorázových akcích - jako například charitativní prodej.