První setkání s Prahou

19.11.2023 - Jitka Schwarzová
První setkání s Prahou

Dne 16. 11. 2023 se 3.A a 3.B vydala na vlastivědnou procházku s názvem První setkání s Prahou.

Naše procházka začala na Pohořelci, pokračovala k Loretě, poté jsme prošli bezpečnostní kontrolou na Pražský hrad a uviděli něco z jeho památek. (Katedrálu, Vladislavský sál). Naše putování bylo příjemně pozdrženo příchodem českého prezidenta Petra Pavla a slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Takovou podívanou jsme si nemohli nechat ujít. Pokračovali jsme k chrámu sv. Mikuláše a došli jsme až na Karlův most. Na jeho konci nás ještě čekala návštěva muzea Karlova mostu, kde děti na modelu viděly, jak se most stavěl. Na Staroměstské náměstí jsme to už nestihli, ale to nevadí, určitě se tam ještě podíváme. Výlet se vydařil, počasí nám přálo a všichni jsme si to moc užili.