Potíže po návratu do školy

4.5.2021 | Zuzana Schäfferová -
Potíže po návratu do školy

Metodik prevence:
Pro některé děti je návrat do školy po dlouhé době zátěžovou situací. Prosím, buďte nápomocni při řešení jejich problémů.

Pro některé děti nebude mít po návratu do školy výuka prioritu
Každé dítě má s pandemií odlišnou zkušenost. Děti se liší schopností na těžké zážitky reagovat a kapacitou se s nimi vyrovnat. U těch,
které zažily stresující či traumatizující události, nebude mít školní výuka prioritu. Ani nemůže mít. Jejich nervový systém má totiž plné ruce práce se zvládáním vlastní stresové reakce. Má pak omezenou schopnost zpracovávat informace, soustředit se, pamatovat si věci a regulovat pocity.