Osmičky v listopadu

6.12.2022 - Jitka Schwarzová
Osmičky v listopadu

Hned 1. listopadu se třída 8. A zúčastnila v rámci "Týdne Akademie věd ČR" v Matematickém ústavu přednášky "Na robota s matematikou". Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, mnohé jsme si vyzkoušeli a již nyní se těšíme, až si podobné věci vyzkoušíme i ve škole.
O týden později 8. listopadu se obě "osmičky" 8. A a 8. B zúčastnily v Domě techniků DDM hlavního města Prahy programu "Polytechnická výchova". 8. A si v bloku ROBOTIKA vyzkoušela sestavení robotického vozítka a jeho obsluhu. 8. B si naopak procvičila svou zručnost v bloku MECHANIKA, kde chlapci pracovali se dřevem, a dívky vyráběly svíčky a náramky. Obě třídy si to moc užily a těší se na jaro, až si bloky prohodí.
Dne 24. listopadu se opět obě třídy 8. A a 8. B hned po zhlédnutí dokumentu Planeta Praha v kině OKO přesunuly na veletrh středních škol SCHOLA PRAGENSIS. Každý si mohl udělat přehled, jaké střední školy (gymnázia, odborné školy, odborná učiliště) se na území Prahy nacházejí, dozvědět se spoustu zajímavých informací o jednotlivých školách nejen od pedagogů, ale i od samotných studentů. I tato akce byla fajn a příští rok ji určitě zopakujeme.