Mikuláš

7.12.2023 - Jitka Schwarzová
Mikuláš

Dne 5. prosince nás zase po roce navštívil Mikuláš společně s vlídnými anděly a rozvernými čerty.  Zatímco Mikuláš pilně studoval velkou Knihu hříchů, andělé šířili radost, úsměvy, pohlazení a sladké pamlsky mezi žáky. Čerti si od nezbedných školáků vyžádali básničky či písničky a občas i nějaký ten sportovní výkon v podobě kliků nebo dřepů. Samozřejmě nechyběly sliby, že se děti polepší a nebudou zlobit. Mikuláš byl spravedlivý a nevynechal ani sborovnu. Učitelé se seřadili na chodbě a sborově zazpívali, čímž se zachránili před cestou do pekla.

Tuto oblíbenou každoroční akci letos opět připravili žáci devátých tříd pro své mladší spolužáky. Celá událost byla velkým úspěchem. Takže zase za rok!