Lyžařský výcvik

31.1.2022 | Jaroslav Paseka -
Lyžařský výcvik

Ve dnech 16. až 22. ledna 2022 se 28 žáků sedmých tříd zúčastnilo lyžařského výcvikového kurzu. Po nucené koronavirové pauze se naši žáci zase po roce vrátili do Janských Lázní v Krkonoších. Ubytovaní byli v penzionu Smrčina, který se nachází 300 m od sjezdovky Hoffmanovy boudy. Z chaty na svah jim to tedy trvalo zhruba 2 minuty pěšky. Z lyžování zpět na chatu sjížděli na lyžích - přímo ze sjezdovky totiž vede krásná lesní cesta až přímo k chatě. Podmínky pro lyžování byly celý týden naprosto dokonalé. Už při příjezdu na děti čekalo 40 cm sněhu; celý týden navíc téměř nepřestávalo sněžit a teplota byla celou dobu lehce pod nulou. Za 5 dní děti najezdily desítky kilometrů a kurz si užily naplno. Ve středu, během odpočinkového odpoledne, podnikly krásnou vycházku po okolí. Vedoucí kurzu byl pan učitel J. Paseka a dalšími pedagogy na horách byli paní učitelka B. Stejskalová a pan asistent J. Malysz.