Etologie ptáků se 7. A

12.12.2023 - Jitka Schwarzová
Etologie ptáků se 7. A

7. A navštívila 11. 12. 2023 centrum popularizace ochrany přírody U studánky poznání. Tématem byla PTAČÍ ETOLOGIE ANEB CO VŠECHNO PTÁCI DOVEDOU.
Výukový program byl zaměřen na chování této velmi zajímavé a inteligentní skupiny obratlovců. Žáci se nejdříve seznámili s vědním oborem etologie a jejími metodami. Společně si vysvětlili, proč je znalost chování živočichů pro člověka důležitá. Poté se věnovali jednotlivým prvkům chování na příkladech z ptačího světa. Toto vyprávění doplnila řada zábavných obrázků a videí.

V novém centru České koalice pro ochranu biodiverzity se nám velice líbilo.