Cyklistický kurz Litoměřicko

26.6.2024 - Jitka Schwarzová
Cyklistický kurz Litoměřicko

V týdnu od 17. do 21. června se naši žáci zúčastnili cyklistického poznávacího zájezdu do Litoměřic.

Po příjezdu a ubytování v kempu nám hned první výlet překazil déšť. Z ničeho nic se přihnala bouřka a spláchl nás takový slejvák, že jsme se museli v půli cesty na Radobýl otočit a urychleně se vrátit zpět do kempu. Druhý den už bylo počasí od rána dokonalé a my si naplno užili skvělý celodenní výlet na hrad Házmburk. Těsně pod něj jsme dojeli na kole! Jen posledních 500m jsme šli po velkých kamenech pěšky, abychom si následně za odměnu vychutnali nádherný výhled na České středohoří a mnohem dál.

Ve středu nám od rána zase pršelo, tak jsme se na dopoledne schovali do litoměřického hradu, kde jsme shlédli výstavu o jeho historii. Odpoledne se počasí opět umoudřilo a tak nám to napodruhé vyšlo - konečně jsme mohli dojet na Radobýl. Také z něj byl krásný výhled na celé Litoměřicko a celý tento výlet byl velmi dobrodružný.

Ve čtvrtek nás opět čekal celodenní výlet. Počasí nám už zase přálo a my se ihned po snídani vydali do Terezína. Zde jsme měli objednanou prohlídku Malé pevnosti, židovského ghetta a Magdeburské kasárny. Malou pevnost jsme celou prošli s paní průvodkyní a na konci jsme ještě vlezli na krátký film do místního kina. Celá prohlídka byla velice naučná a zajímavá. Z Terezína jsme se ještě vydali do Roudnice nad Labem, kde jsme si na náměstí dali krátký rozchod na zmrzlinu. V pátek ráno jsme se už jen sbalili a autobus nás dovezl zpět ke škole.

Cyklokurz byl skvělý a všichni si ho i přes výkyvy počasí moc užili. Podobných kurzů už na naší škole proběhly desítky, ale tenhle určitě patřil k těm nejlepším! :-)

FOTOGALERIE