Cimbálovka

15.1.2024 - Jitka Schwarzová
Cimbálovka

Nejen v hodinách hudební výchovy se seznamujeme s lidovými tradicemi a folklórem. Dne 12. ledna navštívila naší školu cimbálová kapela RÉVA. Vystoupení nabídlo nejen tradiční lidové melodie, ale také zajímavý interpretační přístup k jazzu, klasické hudbě, filmovým melodiím a dokonce i rocku. I přes netradiční prostory jídelny kapela RÉVA vytvořila jedinečnou atmosféru, spojující tradiční lidové nástroje s různými hudebními žánry. Žáci prvních až šestých tříd byli nadšení. Věříme, že jsme společně zažili nezapomenutelný hudební zážitek. Děti si zazpívaly, zasoutěžily a prostě si vystoupení užily.

Těšíme se na další příležitosti poslechnout si krásu cimbálové hudby.

Záznam z představení: ZDE, ZDE a i ZDE