Boj proti drogové závislosti

21.12.2023 - Jitka Schwarzová
Boj proti drogové závislosti

V rámci předmětu výchova ke zdraví připravila paní učitelka Šmídová inspirativní projekt s názvem "Boj proti drogové závislosti". Žáci již znají základní pravdy o drogové závislosti spojené s alkoholem, marihuanou, extází, heroinem, pervitinem, crackem, LSD, inhalánty, ritalinem, syntetickými drogami a zneužíváním léků na předpis a utišujících léků.

Dvanáct týmů se detailně zabývalo specifiky jednotlivých drogových závislostí, vytvořilo informativní plakáty a prezentovalo téma svým spolužákům. Sedmáci se pak aktivně zapojili předvedením scénky, čímž výrazně oživili atmosféru projektu a přiblížili problematiku drogové závislosti svým vrstevníkům z pohledu běžného života. Jejich scénka nejenže poskytla další dimenzi pochopení této citlivé problematiky, ale také vytvořila příležitost k otevřenému dialogu a diskusi mezi žáky.

Tímto interaktivním přístupem jsme nejen zvýšili povědomí o různých druzích drogových závislostí, ale také podnítili aktivní angažovanost našich žáků ve vzdělávání se a budování odolnosti vůči potenciálním rizikům.  Věříme, že vědomosti a odolnost, které naši žáci získali, jim poskytnou pevný základ pro úspěšný a zdravý život. Tímto projektem jsme vytvořili prostředí, které podporuje informovanost, prevenci a aktivní přístup k boji proti drogové závislosti na naší škole.