1. pomoc, ochrana obyvatelstva

1.4.2024 - Zuzana Schäfferová
1. pomoc, ochrana obyvatelstva

V rámci šestihodinového Projektového dne dětského záchranáře, který finančně podpořila MČ Praha 6, se naši žáci sedmých tříd seznámili s pomůckami pro první pomoc. Vyslechli si přednášku lektora, nacvičili si obvazovou techniku a zástavu krvácení. Celá třída si vyzkoušela resuscitaci a na závěr vyplnila test.

V osmých a devátých třídách proběhl dvouhodinový projekt na téma Ochrana obyvatelstva, který spočíval v přednášce, praktických ukázkách a dotazníku.

Aktivity, kde si žáci osvojí život zachraňující dovednosti, považujeme za velmi důležité.